Hazır Yemek

Hizmetlerimiz
hazir_yemek_yemekhane_turuncu

Yemekhane, uluslararası standartlarda ambalajlı hazır yemek üreten modern tesisinde; deneyimli ve yetkin ekibi tarafından titizlikle seçilmiş kaliteli malzemelerle, tüm gıda üretim ve hijyen standartlarına uygun olarak Sous-Vide Sistem, Geleneksel + Pastörize ve Geleneksel + Sterilize yemek üretimi yapmaktadır.

Tecrübeli insan kaynağını, yüksek teknoloji ve modern yönetim sistemleri ile buluşturan Yemekhane, müşterileri için uzun vadeli, güvenilir bir iş ortağı olarak hizmet vermektedir.

Katkısız, Sağlıklı, Pratik, Lezzetli Yemek

ister 1,
ister 1.000 öğün

Sous-Vide Sistem

Dünyada gelişmiş yemek hizmeti sağlayan restoran ve yemek üretim tesislerinde kullanılan, uluslararası akredite ve Tübitak tarafından onaylanmış, bilinen en sağlıklı pişirme şekli olan sous-vide yöntemi Yemekhane üretim tesisinde, büyük tonaj ve adetler için ustalıkla kullanılıyor. (50.000 paket/24 saat) Sous-vide üretimde yemekler çiğ olarak paketlenip (Et, balık ve tavuk tarzı ürünlerde ön ızgara işlemi uygulanır.) Ar-Ge çalışmaları ile oluşan ısı - basınç ve zaman denklemi içinde, 85 dereceyi geçmeden, autoclave’da uzun süre pişirilir. Daha sonra kademeli bir soğutma sistemi ile soğutulur. Bu sayede ürünler +4 derecede 60 güne kadar bozulmadan saklanabilir. Sous-vide sisteminde pişme sıcaklığı 85 dereceyi geçmediği için yağlar trans yağa dönüşmez, kanserojen özellik taşımaz. Proteinler, mineraller ve vitaminler kaybolmadan kalır.

Geleneksel Pastörize+

Reçetesine uygun, geleneksel olarak ateşte pişirilmiş yemekler ya da 750 kg’lık çift cidarlı kaynatma kazanlarında ateş olmadan pişirilmiş soslu tencere yemekleri paketlenip autoclave’lerde 85 dereceyi geçmeden pastörize edilir. Pastörizasyon işlemi sayesinde faydalı bakterileri korunmuş, zararlı bakterilerden arındırılmış yemekler +4 derecede 60 güne kadar bozulmadan saklanabilir. Sağlıklı ve lezzetli yemeği kolay ulaşılabilir hale getiren Yemekhane; sağlıklı uzatılmış raf ömrü ile enerji, atık ve maliyet tasarrufu sağlar. Yemekhane, planlama yapabilmenize imkan tanıyan ürünleriyle, mutfak yatırımınızı azaltır, mutfak için ayrılan m2‘nin farklı amaçlarla kullanılabilmesini ve nitelikli personelin azaltılabilmesini sağlar, verimliliği artırır.

Geleneksel + Sterilize

Bu sistemde autoclave sıcaklığı 121 dereceye çıkarılarak; yemekler, lezzet kaybına uğramadan, tüm mikroorganizma ve bakterilerden arındırılır, Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, ortam sıcaklığında 6 ay gibi uzun bir süre saklanabilir ve sevk edilebilir hale getirilir. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermeyen Yemekhane ürünleri, zaman, enerji ve atık tasarrufu sağlar.