Loading...

İyi Bir Catering Hizmeti Nasıl Olmalı?

“Yemek servisi” anlamına gelen Catering kelimesi, iş yerlerine veya topluluklara belli bir menü dahilinde yemek tedarik eden firmalar için kullanılan bir ifade olarak karşımıza çıkıyor. Kurumsal Catering hizmeti veren firmalar, toplulukların bulunduğu alanların ve iş yerlerinin yemek ihtiyaçlarını ekonomik ve pratik bir şekilde çözmelerine olanak sağlıyor. Günümüzde birçok ofis ve topluluğun yer aldığı şirketler, kendi mutfaklarını açmak yerine Catering hizmeti veren firmaları tercih ediyor. Buna bağlı olarak Catering hizmeti veren firmalar arasından seçim yapmak da işverenler için önemli bir karar oluyor. Peki, Catering hizmeti alırken nelere dikkat edilmeli?

 

 

Çalışmayı seçeceğiniz Catering firmasının; tecrübesi, referansları, fiyat / performansı oranı, müşteri ilişkileri ve tabii ki sunduğu yemeklerde sağladığı hijyen de en az menü seçenekleri kadar önemli bir yer tutuyor. Yemek yaparken kullanılan malzemelerin; doğal, taze ve kaliteli ürünlerden seçiliyor olması sağlık ve lezzet açısından büyük önem taşıyor. Bu şartları yerine getiren bir Catering firması ile çalışmanın yararı emin olun düşündüğünüzden çok daha fazla olacak. Öyle ki iyi bir öğle yemeği ile çalışanlarınızı mutlu etmenizin yanında, çalışma performanslarını yukarı çekmeniz ve motivasyonlarını arttırmanız da mümkün. Özellikle yoğun tempo ile çalışan iş yerlerinin yemek saatlerinde çalışanlarına; hijyenik, sağlıklı ve lezzetli bir öğle yemeği sunması, çalışanların hem iş yerlerine aidiyetlerini arttırıyor hem de yemek molası sonrası işlerine daha yüksek enerji ile başlamalarına olanak sağlıyor.

Tam da bu noktada Yemekhane verdiği özenli Catering hizmeti ile ön plana çıkıyor. Yemekhane, kurumsal yemekte damak tadını ön plana çıkartıyor ve %100 müşteri memnuniyetini odak noktasına alarak profesyonel bir hizmet sunuyor. Yemek sektöründeki tecrübesi, bünyesinde çalışan uzman kadrosu ve kurumsal Catering hizmet anlayışı ile en hassas sektörlerin başında gelen yeme-içme sektöründe başarıyla hizmet veriyor.

 

 

Gıda sektörünün kendini sürekli yenileyen ve geliştiren dinamiklerini yakından takip eden Yemekhane, dünya mutfağının son gelişmelerini ülkemiz mutfağının damak tadı ile birleştirerek, kendi yorumu olan menüsü ve deneysel sunumları ile sektöründe takip edilen trendleri oluşturuyor.

Sürekli yenilenen tatları ve sunumları ile Türkiye’deki kurumsal yemek anlayışını yüksek kalite Catering hizmetiyle tamamen değiştiren Yemekhane, müşterilerinin bireysel damak tadını ön planda tutarak butik hizmet anlayışı ile yemek tedarik etmeye devam ediyor. Yemekhane, mutfağında lezzete ve sağlığa büyük önem veren eğitim kurumlarından holdinglere, bankalardan otomotiv sektöründe faaliyet gösteren öncü firmalara, ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok markanın yemek tedarikçisi olarak hizmet hayatına lezzet dolu başarılarla devam ediyor.

 

 

Yemekhane’nin uzman çalışan kadrosu, hijyen standartlarının yerine getirilmesini büyük bir önemle takip ederken yemeğin hazırlanışından sunumuna kadar her şey Yemekhane kontrolünde gerçekleşiyor. Hizmet kalitesi, gıda güvenliği ve hijyen standartları, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi gibi sertifikalarla onaylanan Yemekhane’nin, mutfağında yemekler taze olarak pişiyor, kısa bir süre içerisinde büyük bir titizlikle servise hazırlanıp yola çıkıyor. Böylece yemekleriniz size en taze şekilde ve yemeye hazır olarak ulaşıyor.

 

 

Siz de Yemekhane’nin birbirinden lezzetli, sıcak ve soğuk alternatifler sunan menüsünden yararlanarak çalışanlarınıza birinci sınıf lezzetler sunabilirsiniz. Yemekhane’nin her zaman güncel ve özgün lezzetlerle yenilenen menüsü ile çalışanlarınızın motivasyonunu yükseltebilir, iş verimliliklerini en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Yemekhane’nin farklı seçenekler sunan lezzetleriyle hemen tanışın, mutlu müşterilerimiz arasındaki yerinizi alın!

 

Konsantrasyon Sağlayan 7 Besin

Gün içerisinde birden fazla işle uğraşan zihnimiz, belli bir noktadan sonra odaklanma sorunu yaşayabilir. Bu da işlerimizin zamanında yetişmemesine, iş verimliliğinin düşmesine ve konsantrasyonumuzu kaybetmemize sebep olabilir. Odaklanma sorununu, doğru planlama ya da nefes egzersizleriyle iyileştirebileceğiniz gibi bazı besinlerden de destek alabilirsiniz. İşte konsantrasyon sağlayacak, zihninizi toparlayacak besinler!

Omega 3 Ondan Sorulur: Balık
İçerisinde bulunan Omega 3 ve sağlıklı yağlar balığı özellikle de beynimiz için güçlü bir enerji kaynağı haline getirir. Bu nedenle uzmanlar, konsantrasyon sorunu, unutkanlık yaşayan kişilere haftada en az iki kez balık yemelerini önerir.

 

 

Kimse “Hayır” Diyemez: Çikolata
Herkesin severek tükettiği çikolata, özellikle bitter haliyle tüketildiğinde güçlü bir antioksidan görevi görüyor. Aynı zamanda kafein de içeren çikolata, dikkat bozukluklarına iyi gelir, beynin daha fazla oksijen almasını sağlar. Her ne kadar faydalı bir besin olsa da içerdiği şeker ve kafein dolayısıyla çikolata tüketimi küçük miktarlarda sınırlı kalmalıdır.

 

 

Antioksidan İhtiyacını Karşılar: Kırmızı Meyve ve Sebzeler
Beynin uzun süre daha sağlıklı olmasını sağlayan, beyne oksijen taşıyan ve bu özellikleriyle de zihnin daha kontrollü şekilde çalışmasını sağlayan antioksidanlar, kırmızı meyve ve sebzelerde yüksek miktarda bulunur. Domates, havuç, çilek, ahududu, yaban mersini, kırmızı biber gibi besinleri düzenli olarak tüketerek işlerinize daha kolay konsantre olabilirsiniz.

 

 

Temel Reis’in de Tercihi: Yeşil Yapraklı Sebzeler
Demir eksikliği, beynin fonksiyonlarının azalmasına dolayısıyla da odaklanma sorunlarına yol açabilir. İçeriğinde bulunan yüksek demir oranıyla öne çıkan yeşil yapraklı sebzeleri ya da bu sebzeler ile hazırlanan yemekleri tüketmek konsantrasyon sorunu yaşayan kişileri olumlu şekilde etkileyecektir. Ispanak, semizotu, brokoli, roka, maydanoz, marul gibi besinler demir oranı yüksek yeşil sebzeler arasındadır.

 

 

Sadece Kalsiyum ve Protein Deposu Değil: Yoğurt
Zihnin daha enerjik, uyanık olmasına yardımcı olan, odaklanma konusunda da fayda sağlayan besin takviyelerinin ana ögesi tirozin, yoğurt içerisinde yüksek miktarda bulunur. Odaklanmayı kolaylaştırmasının yanı sıra sinir hücrelerinin de daha uyumlu çalışmasına destek olan yoğurdu tek başına ya da ana yemeklerin yanında yiyerek sağlıklı bir zihne sahip olabilirsiniz.

 

 

Sağlıklı Yağ Denince Akla O Gelir: Avokado 
Avokado, içeriğinde bulunan sağlıklı yağlar ve Thiamine adlı bir B vitamini ile konsantrasyon sorunu ile baş etmenize destek olur. Thiamine genel olarak konsantrasyon için gerekli bir vitamindir. Bunun yanı sıra avokado, sağlıklı yağlarıyla kolesterolünüzün yükselme ihtimalini düşürür. Böylece kan akışını hızlandırarak beynin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Çünkü beynin fonksiyonlarının en iyi şekilde çalışması büyük oranda sağlıklı kan akışına bağlıdır. Bu meyveyi; sabah kahvaltılarında omlette, öğlen ve akşam öğünlerinde salata halinde ya da tek başına tüketebilirsiniz.

 

 

Hem Lezzetli Hem Sağlıklı: Kuru Yemiş
İçerisinde yer alan doğal yağlar sayesinde pek çok faydası bulunan bazı kuru yemişler, sinirleri güçlendirerek beynin daha iyi çalışmasına, yapılan işlere daha kolay odaklanılmasına etki eder. Başta fındık, ceviz, fıstık olmak üzere sağlıklı yağlar içeren kuru yemişleri ara öğünlerinizde, küçük porsiyonlar halinde yemeyi alışkanlık haline getirdiğinizde konsantrasyon sorununuzun da azaldığını görebilirsiniz.

 

 

Hizmet kalitesi, lezzeti, gıda güvenliği ve hijyen standartları kalite sertifikalarıyla onaylanmış Yemekhane, çalışanlarınızı motive edecek enfes yemekler sunmanıza olanak tanıyor. Konsantrasyon sağlayan yemekler ile iş verimliliğine katkı sağlamak için “Kurumsal yemek, bireysel lezzet” sloganıyla yola çıkan Catering firması Yemekhane’yi tercih edebilirsiniz. Sunumlarıyla, herkesin damak tadına uyacak, güncel, taptaze yemek tarifleri, sürekli olarak yenilenen menüleriyle fark yaratan firma ile kurumsal şirketinizin öğle yemeği ihtiyacını en kaliteli şekilde karşılayabilirsiniz.

2018-08-10T12:28:49+00:00